неділя, 22 травня 2011 р.

Записки Ханаса: Дні Батумі у Тернополі

Записки Ханаса: Дні Батумі у Тернополі: "Сьогодні у сесійній залі Тернопільської міської ради відбулось підписання Угоди про партнерство та співробітництво між містами Тернопіль та ..."

неділя, 15 травня 2011 р.

Молоді художники хочуть змінити обличчя Тернополя. Почали з підстанцій

14 молодих художників Тернополя беруть участь у проекті “Візуальне вуличне мистецтво”.

Акриловими фарбами для стін і металу малюють картини на трансформаторних підстанціях. Планують перетворити їх на міні-галереї.
У центрі міста, біля магазину “Молоко” на вулиці Йосипа Сліпого розмальовують архітектурні пам’ятки. Кажуть, що архітектуру зображати найважче – потрібна точність. – Через 200 метрів замок, тому на одній стіні ми вирішили і намалювати його. – каже Орест Пашкарчук, 19 років. – Якраз ця стіна вказує на напрям замку. Справа напрям до театру, то і намалюємо на стіні театр. І так з чотирьох сторін. Ще з двох
зобразимо церкви міста. Що саме зобразити на стінах, організатори радилися з мешканцями будинків. Показували свої ескізи. – Я малюватиму на вулиці Київській, – розповідає Вероніка Кіяшко, 23 роки. Там велика котельня. Є що розмальовувати – 108 метрів. Намалюю машини 50-х років.
Оригінальні картини організатори хочуть створити у кожному мікрорайоні. – Протягом всього літа художники працюватимуть у місті. – каже голова правління організації “Фонду розвитку Тернополя ім.. Володимира Лучаковського”Володимир Бурий, 39 років. – Плануємо розмалювати 40 відсотків сірих будівель. Якщо вдосконалювати таке мистецтво, через роки воно може стати фресками.
На вулиці Лесі Українки художники розмальовують трансформаторну підстанцію у східному стилі. На жовтому фоні уже зобразили панду.
- Масив називається Східний, тому і мотиви такі, – каже 16-річна художниця Аня Гоцуляк. Також на інших стінах зобразимо сакуру, пташок, гори і річку. Буде дуже гарно.
На фарби для чотирьох об’єктів витратили 10 тисяч гривень. Їх придбав “Приватбанк”, який долучився до акції. Перед тим, як художники взялися до вуличних картин, 200 працівників “Приватбанку” поприбирали біля трансформаторних підстанцій.
Наталя Лазука, Gazeta.ua

вівторок, 10 травня 2011 р.

пʼятниця, 6 травня 2011 р.

Записки Ханаса: У Тернополі встановлять пам’ятну дошку Ігорю Пелих...

Записки Ханаса: У Тернополі встановлять пам’ятну дошку Ігорю Пелих...: "ОБІЖНИК від Юрка Зеленого 8 травня цього, 2011 року виповнюються другі роковини, як волею Долі відійшов у Вічність відомий телеведучий, виг..."

КоЗяВоЧкА: Приймальні УГСПЛ по Україні

КоЗяВоЧкА: Приймальні УГСПЛ по Україні: "Приймальні УГСПЛ та її членів працюють у 12 областях країни. У Приймальнях можна отримати безкоштовну правову консультацію з питань порушенн..."

Втілюємо проекти

Міська влада Тернополя не раз намагалася наблизити мистецтво до мас. Згадати, до прикладу, ідею картинної галереї в сесійному залі... Та щось ставало на перешкоді реалізації задумів. Кілька місяців тому, коли мер Сергій Надал особисто об’їхав двори міста, з’явилася чергова ідея: розмалювати трансформаторні будки, щоби вони перестали навіювати смуток, а навпаки, звеселяли око. Правда, тоді міський голова говорив про графіті. З деякими змінами задум знайшов реальну підтримку, і ось нині про нього розповідають у новоствореному Фонді розвитку ім. Володимира Лучаковського.
Фонд був заснований ще в лютому цього року. Саме заради сприяння сталому розвитку міста та збереження його природної, історичної та культурної спадщини, а також задоволення і захист соціальних, економічних, творчих, вікових, національно-культурних, спортивних та інших інтересів територіальної громади Тернополя. На цьому наголошує голова фонду Володимир Бурий. Досвід не новий. Схожі фонди, пояснює пан Володимир, діють у наших сусідів в Івано-Франківську, а також у Херсоні, Миколаєві. В ідеалі у фонді сподіваються на активне доручення громади до реалізації проектів. «Бути частиною громади — це мистецтво», — каже голова. Водночас реально оцінює, що розворушити громаду може бути не так уже й легко. Але починати з чогось треба, оптимістично додає.
Для початку фонд заопікувався двома проектами. Перший — це конкурс дитячого малюнка «Місто майбутнього очима дітей». Завдяки першому аукціону, на якому продавали малюнки, вдалося зібрати 26 тисяч гривень. У травні триватиме другий етап конкурсу. Підсумки підбиватимуть у жовтні-грудні 2011-го. Підсумки — найцікавіша частина. За гроші, зібрані на аукціоні 5 червня, втілюватимуть одну з дитячих мрій, котра була зображена на малюнку. А дитяча безпосередність, підкреслюють організатори конкурсу, наштовхує дорослих на несподівані архітектурні рішення. Одне слово, у дітей є реальний шанс змінити Тернопіль за власним уподобанням. До речі, роботи ще приймаються...
Інший проект — «Вуличне візуальне мистецтво», що входить до програми «Файне місто Тернопіль». Стартуватиме він 13 травня (за умови гарної погоди) і передбачає незвичний благоустрій чотирьох дворів міста — розмальовування трансформаторних будок. Працюватимуть над ними чотири команди молодих творців. Об’єкт оформлення — це їхня вигадка, розповідає Юлія Бас, виконавчий директор фонду з питань соціальної роботи. Правда, втілити фантазію можна буде після узгодження з громадою. Нічого такого, що ображало би почуття тернополян, на картинах не буде. Ескізи вже є, і пані Юлія кількома словами їх описує. Найважчий для втілення буде той, що розташовуватиметься поблизу магазину «Молоко» в центрі міста. Тут має бути зображення Тернопільського замку. У прохідному дворі по вул. Замковій посеред дитячого майданчика красуватимуться яскраві картинки у стилі «а-ля дитинство». А ось на «Східному» і «Сонячному» творчість прив’яжуть до назви мікрорайонів. На перспективу у фонді хочуть створити оригінальні малюнки для кожного мікрорайону. Чом би потім не проводити екскурсії розмальованими місцями?
Ще краще, якщо вдасться реалізувати найсміливіший задум — 3D малюнок. Ідея наче проста: звичайна картинка на асфальті. Та ось виконана так, що видається об’ємною. Але це поки мрія. Хоча, якщо «фондовики» дотримуватимуться гасла, під яким відбувається конкурс дитячого малюнка, «Мрій і перемагай!», то досягнуть усього задуманого. Правда, без підтримки громади їм таки не обійтися...
Олена ТРЕТЯЧЕНКО.
(газета "Вільне життя")

неділя, 1 травня 2011 р.

Із 5 травня маршрутки у Тернополі – по 2 грн

Проїзд у тернопільських маршрутках, починаючи з четверга, 5 травня, подорожчає.
Квиток коштуватиме 2 грн, каже начальник управління транспорту і зв'язку міськради Ігор Мединський. Це відбудеться відповідно до рішення виконкому.
Подорожчання спричинили об'єктивні обставини – підняття цін на паливо, запчастини і т. ін. Якби все залишилося, як було, про безпеку міського транспорту говорити стало б неможливо.

Чиновник запевнив, що влада витримала всі процедури погодження такого подорожчання проїзду - виконала економічні розрахунки, провела два громадських слухання.

“Піккардійська терція” та"Курінь" представлять у Тернополі “Пісні наших перемог"


Усе починалося 30 років тому, - розповідає Славко Нудик із “Піккардійської терції”  У дуеті “Курінь” тоді були я і мій товариш Сергій Самолюк. Усі, мабуть, пам’ятають пісню “Йшли селом партизани”, яку тривалий час вважали народною. Насправді її написали ми. Хоча й статус народної нас цілком влаштовує. У 89-90-х роках було багато колективів, які переспівували відомі пісні. Ми ж почали їздити селами і збирати ті композиції, які, на жаль, забули. І тепер маємо змогу представити людям свій пісенний проект “Пісні наших перемог”.

Найбільше у своїй діяльності гурт “Курінь” орієнтується на те, аби співати забуті пісні, додає Сергій Самолюк.

Неправильно, що молодих виконавців змушують переспівувати чужі пісні, - наголошує він. - Коли людина має свій репертуар, тоді і її творчість більше цінують слухачі. Саме тому в нашій програмі є тільки декілька пісень, які відомі загалу. Решта - забуті шедеври Західного регіону.  Прем’єру пісенного проекту вокалістів “Піккардійської терції” та гурту “Курінь” тернополяни зможуть побачити у філармонії 8 травня.

Від проекту “Пісні наших перемог” починається реалізація іншого великого творчого задуму - “Фестивалю прем’єр”, розповідає начальник міського управління культури і мистецтв Олександр Смик.

Фестиваль дасть можливість місцевим композиторам, солістам, гуртам показати те, що вони зробили протягом року, - каже він. - Одна справа говорити, які ми талановиті, інша - показати це тернополянам. Наш фестиваль представлять пісні, написані вже у 2011 році. До того ж, взяти участь у цьому заході зможуть і охочі вокалісти та музиканти з усіх куточків України. Тобто він - для авторів текстів, музики, виконавців, які в листопаді покажуть, що вони зробили за рік.